Üç büyük kulüp başkanına Bakan Şimşek’ten ters köşe 

Üç büyük kulüp başkanına Bakan Şimşek’ten ters köşe 
Üç büyük kulübün başkanları Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ziyaret edip vergi indirimi istedi. Bakan Şimşek’in başkanlara yanıtı sert oldu: Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı… Biz vatandaştan vergi konusunda fedakarlık isterken tasarruf tedbirleri alırken benden nasıl böyle bir şey istersiniz?” 

Kenan İSPİR / Master Haber Özel

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz Perşembe gerçekleşen ziyarete üç kulüp başkanı birlikte katıldı. 

VERGİ İNDİRİMİ İSTEDİLER

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe başkanları Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten kulüplerin ödediği vergilerle ilgili indirim istedi. 

BAKAN ŞİMŞEK'TEN TEPKİ

Ali Koç, Ahmet Nur Çebi ve Dursun Özbek vergi indirimi istedikleri Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in tepkisiyle karşılaştı. Bakan Şimşek’in “Biz ekonomimizin refaha kavuşması için tasarruf tedbirleri alırken, vatandaşımızdan ÖTV, MTV gibi ek vergilerle fedakarlık beklerken böyle bir talebe nasıl evet derim.” yanıtını verdiği öğrenildi. 

DURSUN ÖZBEK'E: "UÇAKLARIN BİRİ İNDİ BİRİ KALKTI

Görüşmede Bakan Mehmet Şimşek’in Galatasaray Başkanı Durunsun Özbek’e dönerek “Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Vergi indirimi istiyorsunuz” dediği öğrenildi. 

BANKADAN DA RET YANITI

Üç büyük kulübün başkanları bir ziyaret de bankalara gerçekleştirdi. 4 büyük kulübe Ziraat Bankası koordinasyonunda, Halkbank, Denizbank ve Yapı Kredi'nin katılımlarıyla 2.5 yıl ödemesiz 9.5 yıllık toplam 8,4 milyar liraya ulaşacak finansman desteği sağlanmıştı. 

Başkanlar Ali Koç, Dursun Özbek ve Ahmet Nur Çebi’nin bankaların genel müdürlerini ziyaret edip borçların yarısını ödemeyi teklif ettikleri, bu teklifi Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın kabul ettiği Deniz Bank’ın ise kabul etmediği öğrenildi. İddiaya göre Deniz Bank Genel Müdürü Hakan Ateş’in başkanlara “Eğer diğer bankalar bize düşen farkı öderse kabul ederim” yanıtını verdiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.