TSK inlerini yerle bir etti! Irak ve Suriye'ye yönelik hava operasyonunda 150'den fazla terörist öldürüldü

TSK inlerini yerle bir etti! Irak ve Suriye'ye yönelik hava operasyonunda 150'den fazla terörist öldürüldü
Milli Savunma Bakanı Güler, 1-8 Ekim tarihlerinde Irak ve Suriye'nin kuzeyine düzenlenen hava operasyonlarında terör örgütüne ait çok sayıda tesisin imha edildiğini, 150'den fazla terörist öldürüldüğünü belirtti.

Milli Savunama Bakanı Yaşar Güler terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Güler: "Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik 1-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen kapsamlı hava operasyonlarında, örgütün gelir kaynakları ve tesisleri imha edilirken 150'den fazla terörist etkisiz hale getirildi." dedi.

HAVA OPERASYONUNDA SON DURUM

Bakan Güler, açıklamasında, Terörle mücadeleye Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artan bir etki ve yoğun bir baskıyla devam edeceğiz. Bu kapsamda 1-3-4 Ekim tarihlerinde Irak'ın kuzeyinde, 5-6 ve 8 Ekim tarihlerinde ise Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik karadan ateş destek vasıtalarımızın da kullanıldığı etkili ve kapsamlı hava operasyonları icra ettik. Başarıyla icra edilen bu operasyonlarda Terör örgütüne çok sayıda hedef ile örgütün yararlandığı gelir kaynakları ve tesis tam isabetle imha edilirken yüz elliden fazla terör teröristle etkisiz hale getirildi." ifadelerini kullandı.
 

İlginizi Çekebilir