TBMM'den Filistin-İsrail bildirisi: Tüm tarafları barış-güvenlik-istikrara davet ediyoruz

TBMM'den Filistin-İsrail bildirisi: Tüm tarafları barış-güvenlik-istikrara davet ediyoruz
TBMM Genel Kurulu'nda, yapılan açıklamalara göre Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi partilerin imzasıyla Filistin ve İsrail'de yaşanan çatışmalara ilişkin ortak bildiri yayımlandı. Bildiride "Tüm tarafları barış-güvenlik-istikrara davet ediyoruz" çağrısında bulundu.

TBMM ortak bildirisinden: "Gerilimin telafi edilemez sonuçlar doğurmaması için tüm tarafları barış-güvenlik-istikrar vizyonumuz çerçevesinde itidale ve aklıselime davet ediyoruz."

 İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar 6. gününde devam ederken, TBMM Genel Kurulu'nda tüm siyasi partilerin imzasıyla ortak bir bildiri yayımlandı. Ortak bildiride, " Gazze'de hedefi doğrudan siviller olan tüm saldırıları kınıyor, Filistin ve İsrail'i, kalıcı barışa yönelik müzakerelere başlamaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

GRUBU BULUNAN TÜM SİYASİ PARTİLERİN İMZASI VAR 

TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi partilerin imzasıyla Filistin ve İsrail'de yaşanan çatışmalara ilişkin ortak bildiri yayımlandı.

"TÜM TARAFLARI İTİDALE VE AKLISELİME DAVET EDİYORUZ"

TBMM ortak bildirisinde; "Gerilimin telafi edilemez sonuçlar doğurmaması için tüm tarafları barış-güvenlik-istikrar vizyonumuz çerçevesinde itidale ve aklıselime davet ediyoruz. Gazze'de hedefi doğrudan siviller olan tüm saldırıları kınıyor, Filistin ve İsrail'i, kalıcı barışa yönelik müzakerelere başlamaya davet ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.