Sezgin Tanrıkulu dahil 5 milletvekili için fezleke gönderildi

Sezgin Tanrıkulu dahil 5 milletvekili için fezleke gönderildi
Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik çirkin iftiralarda bulunan Sezgin Tanrıkulu dahil 5 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için Meclis'e fezleke gönderildi.

5 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesi TBMM'ye ulaştı. TSK'ya yönelik çirkin söylemlerde bulunan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Yeşil Sol Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik fezleke hazırlandı. 

SEZGİN TANRIKULU VE 4 MİLLETVEKİLİNİN DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILACAK MI?

Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Yeşil Sol Parti Van Milletvekili Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 4 milletvekiline ait dokunulmazlığın kaldırılmasına ilişkin fezlekeler, TBMM Başkanlığına sunuldu. Gelen fezlekeler arasında Beştaş ve Buldan'ın yanı sıra Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın dosyaları da bulunuyor.

KARAR KOMİSYONDA

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi.

NE OLMUŞTU?
 

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, geçtiğimiz ay bir programda TSK'ya yönelik skandal iddialarda bulunmuştu. Tanrıkulu, "TSK'nın yaptığı her şey, eleştiriden azade değil. Biz milletvekiliyiz bunları sorgularız. TSK değil mi 12 Eylül'de darbe yapan? Bu ordu değil mi 15 Temmuz'da darbe girişimi yapan, köyleri yakan... Benim takip ettiğim davalar var. 15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? AİHM kararıyla sabit hale gelen... Biz eleştirel yaklaşırız. Soru sorarız, doğru olup olmadığını sorarız, TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız. 40 yılda her şeyi doğru yapsaydı Türkiye bu durumda olmazdı. AİHM kararı orada, 15 tane köylü, kim attı? Bu kadar köyü yaktı? Daha yeni Roboski Uludere oldu... Sizler de eleştirel yaklaşamadığınız için Türkiye bu noktaya geldi" demişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.