Savaş değil duvar önlemi
ERCAN ÖZTÜRK / ÖZEL HABER
Maltepe Zümrütevler Mahallesi’nde bulunan KİPTAŞ Yeşiltepe Evleri’nin etrafını çevreleyen istinat duvarı günden güne kayıyor. Ocak ayında fark edilen bu durumun ardından site yönetimi harekete geçti. İlk olarak site içerisinde duvarın yapımı için toplantı yapıldı. Ancak maliyetler yüksek çıkacağı için kimse buna yanaşmadı. Toplantıya katılan site sakinleri sorumluluğun KİPTAŞ’ta olduğunu belirterek, duvarın kendileri tarafından yapımına karşı çıktılar. Yeşiltepe Site Yönetimi bunun üzerine KİPTAŞ’a başvurdu. Ancak herhangi bir sonuç elde edilmedi
KENDİ ÖNLEMLERİNİ ALDILAR AMA...
Yeşiltepe Site yönetimi, ortada kalan istinat duvarı için savaş bölgelerinde mevzileri andıran bir önlem aldı. İstinat duvarının etrafına kumlar dökülüp etrafını betonlarla sardılar. Yol çok dar olduğu için okula giden öğrenciler veya işe giden vatandaşlar araba altında kalmamak için mecbur duvarın dibinden geçmesi gerekiyor.
"ENDİŞELİYİM, BENİM ÇOCUĞUM DA ORADAN GEÇİYOR!"
Master Haber’e konuşan Zümrütevler Mahalle Muhtarı Serkan Aslan, "Burası Ocak ayından beri böyle. Neredeyse her gün burasıyla ilgili şikayet geliyor. Herkes endişeli. Çocuklarımız okula giderken oradan geçiyor. Yol dar olduğu da için alternatif yok. Mecbur duvarın dibinden geçmeleri gerekiyor. Site yönetimiyle sürekli konuşuyoruz. Kimin yapacağına yönelik karmaşa var. Belediyeler müteahhit firmanın sorumluluğunda demişler. Site yönetimi çok maliyetli olacağından yapamıyor. KİPTAŞ’a başvurulmuş ama ne sonuç çıktığı belli değil. Yapacağız demişler ama herhangi bir tarih verilmemiş. Açıkçası çok endişeliyiz. Benim çocuğum da oradan geçiyor. Hem bir muhtar hem de öğrenci babası olarak bende çok endişeliyim" diye konuştu.