MSB'den flaş Filistin açıklaması: TSK yardım için göreve hazır

MSB'den flaş Filistin açıklaması: TSK yardım için göreve hazır
İsrail-Filistin savaşına ilişkin olarak Milli Savunma Bakanlığı'ndan önemli açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "TSK, Cumhurbaşkanı tarafından verilecek direktifler doğrultusunda Filistin’e yardım ulaştırılması için verilecek görevleri yapmaya hazır." denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, hem Irak ve Suriye'deki operasyonlara hem de İsrail-Filistin savaşına yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda Cumhurbaşkanı'nın talimat vermesi doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Filistin'e yardım ulaştırılması için göreve hazır olduğu mesajı verildi. Ayrıca  Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil, son bir haftada 252 terörist etkisiz hale getirildiği duyurduldu.

FİLİSTİN'E YARDIM İÇİN TSK GÖREVE HAZIR

Abluka altına alınan Gazze'ye yardım için Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hazır olduğunu duyuran MSB "Cumhurbaşkanı tarafından verilecek direktifler doğrultusunda Filistin’e yardım ulaştırılması için verilecek görevleri yapmaya hazır." denildi. 

252 TERÖRİST ETKİSİZ

MSB, Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil, son bir haftada 252 terörist etkisiz hale getirildiği duyurdu. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı bu yıl içinde 1640’a, 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar ise 38 bin 983’e ulaşıldı.

MSB, 1, 3 ve 4 Ekim tarihlerinde Irak’ın; 5, 6 ve 8 Ekim tarihlerinde ise Suriye’nin kuzeyine yönelik operasyonlarda 194 hedef başarıyla imha edildi. Söz konusu harekâtlarla terör örgütüne ağır darbe vurulmuş, ilk belirlemelere göre 229 teröristin etkisiz hâle getirildiği tespit edildi. Suriye’de Türkiye’ye ait SİHA’yı düşüren ABD uçağının İncirlik’ten kalktığı iddiaları tamamıyla spekülasyon, böyle bir durum söz konusu değil. Uçak Ürdün’den kalktı. 

İlginizi Çekebilir