Korkunç detay itfaiye raporunda! Bahçelievler'deki patlamada 'kasıt' çıktı

Korkunç detay itfaiye raporunda! Bahçelievler'deki patlamada 'kasıt' çıktı
Bahçelievler'de 3 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı doğal gaz patlamasına ilişkin itfaiye raporunda, korkunç detay ortaya çıktı. Raporda, fleksi horum olarak tabir edilen gaz bağlantı hortumunun kesici bir maddeyle kesildiği, sızan gazın alt üst patlama limiti aralığına ulaştığı ve sonucunda patlamanın meydana geldiği kaydedildi.

Bahçelievler'de 3 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı doğal gaz patlamasına ilişkin itfaiye raporu hazırlandı. Patlamanın kaynağının aktarıldığı raporda, fleksi hortum olarak tabir edilen gaz bağlantı hortumunun kesici bir maddeyle kesildiği belirtildi.

Raporda, elektrik tesisatı üzerinde elektrik kaynaklı yanmaya bağlı herhangi bir emareye rastlanılmadığı, bina ve doğalgaz tesisatı üzerinde yapılan araştırmada herhangi bir risk teşkil edecek olumsuzluğa rastlanılmadığı açıklandı.

KESİCİ BİR MADDE İLE KASITLI OLARAK KESİLMİŞ

Raporun devamında daire girişine göre sağ tarafta bulunan mutfak dahilindeki doğalgaz vanasının açık pozisyonda olduğu ve bu vanaya bağlı fleksi hortumunun kopuk olduğunun tespitine yer verildi. 

Patlamanın etkisi ile daireden sokağa düşen ocak üzerinde inceleme yapıldığı da belirtilen raporda, “Ocak beklerinden 2 tanesinin açık olduğu ve ocağa bağlı fleksi hortumunun üzerinde kesikler olduğu tarafımızca tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Raporda fleksi hortum olarak tabir edilen gaz bağlantı hortumunun kesici bir madde kullanılarak kasıtlı olarak kesilmesi sonucu ortama sızan gazın alt üst patlama limiti aralığına ulaştığı belirtildi. Herhangi bir ateş kaynağı ile temas sonucu yangının başladığı da kaydedilen raporda, patlamaya bağlı basınç etkisiyle dairenin beden duvarlarının yıkıldığı ve çevresindeki yapılarda ağır tahribat oluştuğu açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.