Hava harekatında 58 hedef imha edildi! MSB'den kararlılık mesajı: PKK/YPG nerede faaliyet gösterirse hedefimiz orasıdır

Hava harekatında 58 hedef imha edildi! MSB'den kararlılık mesajı: PKK/YPG nerede faaliyet gösterirse hedefimiz orasıdır
1 Ekim'de Irak'ın kuzeyinde başlayan hava harekatı 3 ve 4 Ekim'de devam etti. MSB, 3 günde teröristlere ait 58 hedefin imha edildiğini duyurdu. Ayrıca "PKK/YPG nerede faaliyet gösterirse hedefimiz orasıdır" diyerek kararlılık mesajı verdi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Daha önce gereken yer ve zamanlarda gerekli operasyonlar yapıldı, şu anda yapılıyor ve yapılmaya devam edecek. PKK/YPG aynı terör örgütüdür, nerede faaliyet gösterirlerse göstersinler meşru hedefimizdir.” diyerek Irak'ın kuzeyinde yapılan hava harekatında toplamda terör örgütüne ait 58 hedefin imha edildiğini duyurdu. 

MSB'den yapılan diğer açıklamalar şöyle:

Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde bulunan terörist hedeflere yönelik 1, 3 ve 4 Ekim'de hava harekatları icra edilmiştir. Bu kapsamda teröristlerce kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 58 hedef başarıyla imha edilmiştir. Hedeflerdeki etki kıymetlendirmesi devam etmektedir.

2015'TEN BU YANA 38 BİN 731 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 37 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı bu yıl içinde 1388'e, 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar ise 38 bin 731'e ulaşmıştır.

"PKK/YPG NEREDE FAALİYET GÖSTERİRSE HEDEFİMİZ ORASIDIR"

Daha önce gereken yer ve zamanlarda, gerekli operasyonlar yapıldı, şu anda yapılıyor ve yapılmaya devam edecek. PKK/YPG aynı terör örgütüdür, nerede faaliyet gösterirlerse göstersinler meşru hedefimizdir.

DÜNKÜ TOPLANTIDA NE KONUŞULDU?

Başta dost ve müttefik ülkeler olmak üzere diğer ülkelerin bu teröristlerin yakınlarında bulunmamaları gerektiğini her zaman ifade ediyoruz. Milli Savunma Bakanlığı'nda, İçişleri, Dışişleri Bakanlarıyla MİT Başkanı ve Genelkurmay Başkanı'nın da katılımıyla gerçekleştirilen toplantı, genel bir güvenlik değerlendirmesi ve istişare toplantısıydı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NA YAPILAN SALDIRI GİRİŞİMİ HAKKINDA AÇIKLAMA DA YAPILDI

İçişleri Bakanlığı'na yönelik olarak yapılan saldırı girişimi için ise şu açıklamalar yapıldı: Teröristlerin yurda nasıl girdiğine yönelik araştırmalar yapılıyor.

İlginizi Çekebilir