Dünkü sarsıntı büyük İstanbul depreminin habercisi mi? Naci Görür'den dikkat çeken açıklama

Dünkü sarsıntı büyük İstanbul depreminin habercisi mi? Naci Görür'den dikkat çeken açıklama
Dün İstanbul'da bir deprem meydana geldi. Silivri açıklarında meydana gelen depremin büyüklüğü 3 olarak ölçüldü. Peki bu sarsıntı büyük İstanbul depreminin habercisi mi? Prof. Dr. Naci Görür'den dikkat çeken açıklama.

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde binlerce canımızı yitirmiştik. Uzmanlar büyük İstanbul depremi için peş peşe uyarılarda bulunurken, dün İstanbul Silivri açıklarında 3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Paniğe yol açan deprem sosyal medyada gündem olurken yıllardır beklenen büyük depremin öncüsü olup olmadığı konusunda tartışmalara yol açtı. Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL'DA DÜN DEPREM OLDU

İstanbul'da dün bir deprem meydana geldi. Yapılan açıklamada dün saat 19.36'da yerin 7 km altındaki deprem, Silivri açıklarında meydana geldi. Deprem, beklenen büyük depremin meydana gelmesi beklenen bölgede gerçekleşmesi sonrasında sosyal medyada gündem oldu.

NACİ GÖRÜR'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Yıllardır İstanbul'da meydana gelecek depreme karşı uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, dünkü depremle ilgili sosyal medyada açıklama yaptı. "Hep söylüyoruz hiç kimse kolay kolay bu deprem öncüdür diyemez" diyen Prof. Dr. Görür, "Endişe edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Özellikle gaz çıkışlarına bağlı küçük depremler de batı Marmara’da yaygın" diye konuştu.

Prof. Dr. Görür şunları ifade etti:

"Bir çok arkadaşım Marmara’da olan küçük depremle ilgili fikrimi soruyor. Hep söylüyoruz hiç kimse kolay kolay bu deprem öncüdür diyemez. Evet bu üçlük deprem endişe ettiğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde ama bu fayın batı ucunda krip nitelikli küçük sarsıntılar ara sıra oluyor. Bu da muhtemelen onlardan biri. Endişe edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Özellikle gaz çıkışlarına bağlı küçük depremler de batı Marmara’da yaygın. Sevgiyle. Bu vesile ile bir kez daha tekrarlamak istiyorum: Millet olarak depremleri durduramayız ama deprem dirençli yerleşim alanları yapabiliriz yöneticilerimizden talep edin."

Bir çok arkadaşım Marmara’da olan küçük depremle ilgili fikrimi soruyor. Hep söylüyoruz hiç kimse kolay kalay bu deprem öncüdür diyemez. Evet bu üçlük deprem endişe ettiğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde ama bu fayın batı ucunda krip nitelikli küçük sarsıntılar ara sıra oluyor. Bu da…

İlginizi Çekebilir