Boğaz ağrısı şikayeti ile doktora giden kadın, hayatının şokunu yaşadı!

Boğaz ağrısı şikayeti ile doktora giden kadın, hayatının şokunu yaşadı!
İzmir'de yaşayan 42 yaşındaki Fatma Yüce, boğaz ağrısı şikayeti ile doktora gitti. Dilinde ve boğazında acı hissi ile ilgili gerçeği hastanede öğrendi. Hayatının şokunu yaşayan Yüce'nin diline iğne battığı belirtildi.

Boğaz ağrısı şikayeti ile doktora giden Fatma Yüce'nin (42) diline, kokoreç yerken iğne battığı ortaya çıktı. Yüce'nin diline yerleşen iğne, operasyonla alındı.

YEMEK YERKEN BOĞAZINDA ACI HİSSETTİ

Menemen ilçesinde, arkadaşlarıyla birlikte öğle yemeği için kokoreççiye giden Fatma Yüce, yemek yerken dilinde ve boğazında acı hissetti. Yaşadığı anlık acının üstünde durmayan Yüce, bir süre sonra yutkunurken ve yemek yerken hissettiği boğaz ağrısı nedeniyle doktora gitti. Yapılan kontrolde Yüce'nin diline iğne battığı tespit edildi. Fatma Yüce'nin dilindeki iğne, operasyonla alındı.

"AKLIMIZA GELEN İLK ŞEY; DİL VE AĞIZ TABANI TÜMÖRLERİYDİ"

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Murat Songu, "Hastanın dil hareketiyle ağrıyı tarif ettiği durumlarda ayırıcı tanı için aklımıza gelen ilk şey; dil ve ağız tabanı tümörleri. Yaptığımız görüntülemede dilinde bir iğne durduğunu gördük. Daha çok bu tür şikayetlerle başvuruda bulunan hastaların, başörtülerini takarken ağızda tuttukları iğneyi yutmaları sonucu dil kökünde ya da dilde dışarı çıkarılamayan iğne bulunması çok sık rastladığımız bir durum. Ancak bu olayın yemek esnasında gerçekleşmiş olması çok şaşırtıcı" diye konuştu.

BÖYLE BİR ŞEYİN BAŞIMA GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEZDİM

Kokoreç yerken olayın yaşandığını belirten Fatma Yüce, yuttuğu iğnenin kokoreçten mi yoksa ekmekten mi çıktığını bilmediği için işletmeden şikayetçi olmayı düşünmediğini söyledi. Yaşadıklarını anlatan Yüce, "Boğaz enfeksiyon teşhisi koyuldu ama iğne olduğu ortaya çıktı. Çok şaşırdım. Böyle bir şeyin başıma geleceğini düşünmezdim. Kokorecin içinde miydi yoksa ekmeğin içindeki bir maddeyi mi yutup yutmadığımı bilmediğim için şikayette bulunmayı düşünmüyorum" dedi.

İlginizi Çekebilir