Artık vergi dairesine gitmenize gerek kalmayacak! Yeni uygulama hayata geçiyor

Artık vergi dairesine gitmenize gerek kalmayacak! Yeni uygulama hayata geçiyor
Gelir Dairesi Başkanlığı tarafından kurulan Dijital Vergi Dairesi uygulaması hayata geçiyor. Yeni uygulamayla vatandaşlar, vergi dairesine gitmeden işlemlerini dijital ortamdan halledebilecek.

Gelir Dairesi Başkanlığı'nın Dijital Vergi Dairesi uygulamasının hayata geçirilmesine ilişkin duyuru Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Resmi Gazete'nin 7 Ekim tarihli sayısında yayımlanan vergi usul kanunu genel tebliğine göre, dijital vergi dairesine dijital.gib.gov.tr adresi üzerinden veya GİB tarafından oluşturulan mobil uygulama üzerinden giriş yapılabilecek.

Sistemden daha önce kullanıcı kodu ve şifresi olan, e-Devlet şifresi bulunan ve tebliğ kapsamında şifre edinen kişiler yararlanabilecek.

BİLGİLER ARTIK ELEKTRONİK ORTAMDA

Dijital vergi dairesi üzerinden kişiler, vergi dairesi sistemlerinde kayıtlı olan ve GİB tarafından belirlenen bilgilerini elektronik ortamda görüntüleyebilecek. Bu kapsamda ivd.gib.gov.tr ve intvrg.gib.gov.tr adresleri ile birlikte dijital.gib.gov.tr adresi de tebliğe elverişli elektronik tebligat adresi olarak kabul edilecek.

Aynı gazetede yer alan diğer vergi usul kanunu tebliğine göre, şarj ağı işletmecileri, verilen hizmet karşılığında düzenlenen faturada yer alan bilgileri anlık olarak elektronik ortamda GİB Teknoloji sistemlerine bildirecekler.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.