65 yaş üstü ücretsiz taşıma limiti İstanbul'da da geçerli olacak mı? İETT'den açıklama geldi

65 yaş üstü ücretsiz taşıma limiti İstanbul'da da geçerli olacak mı? İETT'den açıklama geldi
Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Birliği, 65 yaş üstü ücretsiz taşıma uygulamasının Türkiye genelinde her ayın yalnızca 1'i ile 4'ü arası yapılmasını kararlaştırmıştı. İETT'den kararla ilgili flaş bir açıklama geldi. Peki 65 yaş üstü için getirilen ücretsiz taşıma limiti İstanbul'da nasıl olacak? İşte detaylar...

Özel halk otobüslerinin 65 yaş üstü için getirdiği ücretsiz taşıma limitiyle ilgili İETT'den açıklama geldi. Açıklamada, yeni uygulamanın İstanbul'da uygulanmayacağı ve ücretsiz taşımanın devam edeceği bildirildi.

Bir süredir 65 yaş ve üstü yolcuları ücretsiz taşımamak için çeşitli girişimlerde bulunan Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği'ne bağlı esnaf, son olarak Türkiye genelinde her ayın yalnızca 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşınacağına yönelik karar aldı.

Bu karar ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İETT Genel Müdürü İrfan Demet, İstanbul'da 65 yaş ve üstü yolcuların ücretsiz taşınmaya devam edeceğini belirtti.

Demet “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun ulaşım vizyonuyla uygulamaya koyduğumuz, Özel Taşımacılık İşletim Sistemi (ÖTİS) sayesinde, ücretsiz taşınan yolcuların maliyetleri İBB tarafından karşılanmakta olup; yolcularımıza ve halk otobüsü işletmecilerine mağduriyet yaşatılmamaktadır. Dolayısıyla; Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliğinin (TÖHOB), 4736 Sayılı Yasa Kapsamında ücretsiz taşınma imtiyazına sahip yolcu guruplarını; tüm illerde faaliyet gösteren halk otobüslerince taşımak istememelerine yönelik açıklama ve uygulamaları İstanbul'da uygulanmayacaktır” paylaşımında bulundu.

İlginizi Çekebilir