Ameliyat sırasında bacağında unutulan şey hayatını kararttı! "16 yıl böyle yaşamışım"

Ameliyat sırasında bacağında unutulan şey hayatını kararttı! "16 yıl böyle yaşamışım"
Kayseri'de 16 yıl önce bacağından tüfekle vurulan 41 yaşındaki Kadir Durdu, bacağından ameliyat oldu. Ağrıları dinmeyen ve yaraları giderek büyüyen Durdu, yürüyemez hale gelince yeniden hastaneye gitti. Yapılan incelemelerde Durdu'nun bacağında bez parçası unutulduğu ortaya çıktı.

16 yıl önce bacağından vurulması sonucu ameliyata alınan Kadir Durdu, ameliyat sırasında bacağında unutulan bez parçası nedeniyle yürüyemez hale geldi. Gerçeği öğrenince büyük şok yaşayan talihsiz adam, hastaneye dava açtı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 16 yıl önce sol bacağından ameliyata alınan Kadir Durdu, bir hafta yoğun bakımda kaldı. Tedavisi tamamlanan Durdu, asker firarisi olduğu için Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Bu süreçte ağrıların şiddetlenmesiyle Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kontrole giden Kadir Durdu, sol bacağından ameliyat oldu. 16 yıl boyunca bacağında şişlik ve ağrı şikayetleri devam eden Durdu, Kayseri'de özel bir hastaneye giderek muayene oldu.

Durdu, yıllar öncesinde geçirdiği ameliyattan kaynaklı sol bacağında bez parçaları unutulduğunu öğrendi. Yeniden ameliyata alınan Durdu'nun bacağındaki bez parçaları içeren granülom tarzı dokular tamamen temizlendi.

Bacağında iz kalan ve yaraları tamamen iyileşmeyen Kadir Durdu, Dicle Üniversitesi Hastanesi ile ameliyatı yapan doktordan şikayetçi oldu.

"15-16 SENEDİR BİR KUMAŞ PARÇASIYLA YAŞAMIŞIM"

Dicle Üniversitesi Hastanesi'ndeki ameliyat sonrasında ayağındaki şişliklerin ve ağrıların uzun yıllar devam ettiğini anlatan Durdu, “Ameliyattan 15-16 sene sonra ayağım birden şişti. Kıpırdayamayacak hale gelince hastaneye gittim. Özel bir hastanede ayağımın içinde unutulan bez parçaları olduğunu öğrenince şok geçirdim. 15-16 sene bir kumaş parçasıyla yaşamışım. Granül parçalarına dönüşmüş maddeler de temizlendi. Çektiğim çilelerin sonucunda hukuki yola başvurdum. Şu an ayakta fazla duramıyorum. Durunca ayağım şişiyor. Yara kapanmadığı için iltihap akıyor. Ayağımda kalıcı hasar oluştu. Ayağımın düzeltilmesini ve bunu yapanların ceza almasını istiyorum." diye konuştu.

Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği'nden yapılan açıklamada ise olayla ilgili inceleme başlatıldığı kaydedildi.

İlginizi Çekebilir