İsrail'in Gazze'yi boşaltın çağrısına Dışişleri'nden çok sert tepki!

İsrail'in Gazze'yi boşaltın çağrısına Dışişleri'nden çok sert tepki!
İsrail, bugün Gazze'ye 24 saatlik süre verip şehri boşaltmaları için duyuru yaptı. Bu açıklamaya Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert tepki geldi.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların şiddeti artarken, İsrail, Gazze'ye 24 saat süre verip "şehri boşaltın" diye duyuru yaptı.  Dışişleri Bakanlığı, "İsrail ordusunun Gazze’nin kuzeyinde yaşayan Filistinli nüfusun Gazze’nin güneyine çekilmesi yönündeki duyurusu hiçbir şekilde kabul edilemez" denildi. 

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde;

İsrail ordusunun Gazze'nin kuzeyinde yaşayan Filistinli nüfusun 24 saat içinde Gazze'nin güneyine çekilmesi yönündeki duyurusu hiçbir şekilde kabul edilemez.

Günlerdir ayrım gözetmeyen bombalamaya maruz kalan, topluca elektrikten, sudan ve gıdadan mahrum bırakılan 2,5 milyonluk Gazze halkının son derece sınırlı bir alanda göçe zorlanması, uluslararası hukukun açık ihlali olduğu gibi, bunun insanlıkta da yeri yoktur.

İsrail'in bu vahim hatadan derhal geri dönmesini, Gazze'de sivil halka yönelik acımasız ve topyekûn eylemlerine hemen son vermesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir