İletişim Başkanı Altun: Bir gece ansızın güvenlik güçlerimizin nefesini enselerinde hissedecekler

İletişim Başkanı Altun: Bir gece ansızın güvenlik güçlerimizin nefesini enselerinde hissedecekler
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarına ilişkin açıklamada bulundu. Bu harekatlarla terör örgütünün büyük bir darbe daha aldığını vurgulayan Altun, "Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ve net bir şekilde vurguladığı gibi Türkiye düşmanları bir gece ansızın devletimizin güvenlik güçlerinin nefesini enselerinde hissedeceklerdir." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarını değerlendirdi ve terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün güvenlik birimlerimiz, yıllar boyunca terörle mücadelede katettiği mesafeyi daha da ilerleterek, terörü kaynağında kurutma stratejimizi başarıya ulaştırmak ve ülkemizi tehdit eden tek bir terörist bırakmamak için gece gündüz çalışmaya devam etmektedir. 

Kahraman ordumuzun bu gece Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirmiş olduğu başarılı hava harekatları, yalnızca ülkemiz içinde değil sınırlarımızın ötesinde de teröre göz açtırmamaya devam edeceğimizin önemli bir göstergesi olmuştur. 

Bu harekatlarla terör örgütü büyük bir darbe daha almıştır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ve net bir şekilde vurguladığı gibi Türkiye düşmanları bir gece ansızın devletimizin güvenlik güçlerinin nefesini enselerinde hissedeceklerdir. 

Terörle mücadelenin bu denli hassas, etkili ve başarılı geçtiği bir süreçte ulusal ve uluslararası kamuoyunun özellikle terör örgütü tarafından yürütülmeye çalışılan dezenformasyon faaliyetlerine karşı müteyakkız olması çok büyük önem arz etmektedir. 

Medyanın sansasyon ya da reyting uğruna kamu çıkarını ve vatandaşlarımızın güvenliğini göz ardı edecek davranışlardan kaçınması, terörle mücadeleye önemli katkı sağlayacaktır. 

Türkiye, tüm terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadeleye, son terörist de etkisiz hale getiriline dek devam edecektir.

İlginizi Çekebilir