Milli yas nedeniyle Galatasaray-Beşiktaş derbisi iptal edilecek mi? Milli yas nedeniyle maçlar iptal mi olacak ?

Milli yas nedeniyle Galatasaray-Beşiktaş derbisi iptal edilecek mi? Milli yas nedeniyle maçlar iptal mi olacak ?
21 Ekim saat 19.00'da oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş derbisi milli yas nedeniyle iptal edilecek mi? Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin ardından 3 günlük milli yasın ne zaman başlayacağı belli olacak. Milli yas nedeniyle maçlar iptal mi olacak? işte yanıtı...

İsrail'in Gazze'deki hastaneye yönelik yaptığı saldırının ardından 500 kişi hayatını kaybetmişti. Türkiye genelinde sela verilip gıyabi cenaze namazı kılınırken AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Gazze'de 500 kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırısı nedeniyle 3 gün süreyle milli yas ilan edileceğini açıkladı. Milli yas süresinin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin ardından başlayacağı belirtildi. Peki milli yas nedeniyle Galatasaray-Beşiktaş derbisi iptal edilecek mi? Milli yas nedeniyle maçlar iptal mi olacak ? İşte detaylar...


Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilan edilen milli yas nedeniyle maçları ileri bir tarihe ertelemişti. İsrail'in Filistin'de hastaneyi bombalamasının ardından yüzlerce masum sivil hayatını kaybetti. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin masum Filistin halkı için 3 günlük yas ilan edileceğini duyurdu. Milli yasın Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile onaylanmasının ardından 21 Ekim Cumartesi günü saat 19.00'da Galatasaray-Beşiktaş derbisinin ertelenip ertelenmeyeceği merak edildi. 

MİLLİ YAS NEDENİYLE GALATASARAY- BEŞİKTAŞ DERBİSİ İPTAL EDİLECEK Mİ?

Şu anda resmi bir açıklama yapılmadı ancak daha önce alınan kararlara istinaden milli yasa denk gelmesi beklenen Galatasaray-Beşiktaş maçının iptal edileceği ileri bir tarihe erteleneceği öngörülüyor. 

DAHA ÖNCE MİLLİ YAS SÜRESİNDE MAÇLAR İPTAL EDİLDİ Mİ? 

Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilan edilen milli yas nedeniyle maçları ileri bir tarihe ertelemişti.

İlginizi Çekebilir