İsrail, Gazze'de hastaneleri vurdu futbol dünyası öfke kustu: Bugün tepki göstermeyen herkes sorumlu olacak

İsrail, Gazze'de hastaneleri vurdu futbol dünyası öfke kustu: Bugün tepki göstermeyen herkes sorumlu olacak
Dün gece İsrail'in Gazze'deki hastaneleri vurması futbol dünyasını ayağa kaldırdı. Arda Turan "Bugün tepki göstermeyen herkes sorumlu olacak." paylaşımını yaparken, Merih Demiral ise Ve sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. O, onları ancak gözlerin (dehşet içinde) bakakalacağı bir güne erteliyor." ifadelerini kullandı.

İsrail'in Filistin halkına saldırıları günlerdir devam ediyor. Son olarak İsrail'in Gazze'de iki hastaneyi vurması milyonları ayağa kaldırdı. Futbol dünyası da İsrail'in bu katliamına sessiz kalmadı.

Galatasaray'dan yapılan paylaşımda "Gazze’de masum sivillerin tedavi gördüğü hastanenin bombalanması kesinlikle kabul edilemez! Tüm insanlığı, bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çağırıyoruz. Savaşın en kısa sürede sona ermesini ve bir an önce bölgede barışın ve huzurun hakim olmasını canıyürekten temenni ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyoruz." denildi.

Fenerbahçe ise "Savaş son bulsun! Masum insanlara yapılanı kabul etmiyoruz, Gazze’de hastanelere düzenlenen saldırıyı kınıyoruz! Günlerdir yaşanan savaşta ve son saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." açıklamasında bulundu.

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada "Gazze’de İki Hastaneye Düzenlenen Bombalı Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz Gazze’de iki hastanenin bombalanması neticesinde yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü içindeyiz. Din, dil, ırk ya da kim haklı-haksız şeklinde bakmadan masum sivillerle dolu olan hastanelerin bombalanması kabul edilemez, hiçbir gerekçe bu vahşeti aklayamaz. Tüm insanlığı bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çağırıyoruz. Savaşın en kısa sürede sona ermesini, bölgede barışın ve huzurun hüküm sürmesini temenni ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor "Gazze’deki hastaneye düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz! Gazze'de hastaneye yapılan saldırı sonucunda yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. İşgal sonucu evlerinden edilen masum çocuk ve kadınların bulunduğu hastanenin hedef alınması, uluslararası hukukun ve insan haklarının çiğnendiği anlamına gelir ve asla kabul edilemez. Tüm insanlığı hiçbir gerekçe ve bahaneye sığınmadan bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye davet ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." sözleriyle Gazze'deki insanlık dışı saldırıya tepki gösterdi.

Adana Demirspor'dan yapılan paylaşımda "Gazze’de iki hastaneye düzenlenen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve derin bir üzüntü duyuyoruz. Tüm insanlığı savaşın durdurulması için bir araya gelmeye ve bölgedeki acıların sona ermesi için harekete geçmeye davet ediyoruz. Bölgede barışın ve huzurun bir an önce sağlanmasını temenni eder, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Atakaş Hatayspor'dan yapılan açıklamada "Gazze’de İki Hastaneye Düzenlenen Bombalı Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz! Tüm insanlığı, bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çağırıyoruz. Savaşın en kısa sürede sona ermesini ve bir an önce bölgede barışın ve huzurun hakim olmasını canıyürekten temenni ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Kasımpaşa ise "Gazze’de bulunan Baptist Hastanesi’ne hava saldırısı düzenleyerek masum sivilleri ve çocukları savaşa dahil edenleri şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." sözleriyle İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği savaş suçuna tepki gösterdi.

Galatasaray'da forma giyen Kerem Aktürkoğlu, "Çocukların, sivillerin, hiçbir suçu olmayan binlerce insanın gözlerimizin önünde katledilmesine sessiz kalamayız. Hastanelerin, camiilerin, evlerin bombalar altında kalması kabul edilemez. Şimdi susarsam, ömrüm boyunca vicdanım rahat olmayacak. Bu katliama ve yıllardır bitmeyen zulme karşı susmayacağım." ifadeleriyle İsrail'in Gazze'de iki hastaneyi vurmasına sert tepki gösterdi.

Mesut Özil "Bu dünyada her gün, her saat masum insanların, özellikle de küçük çocukların üzerine bomba atıp onları öldürmenin bir mantığı olabilir mi? Kesinlikle hayır!!! Bu tam bir kabus. İnsanlık nerede millet?" sözleriyle tepki gösterdi.

Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan, İsrail'in Gazze'de iki hastaneyi vurarak işlediği savaş suçu sonrası Instagram hesabından "İsrail sivilleri, masum çocukları öldürüyor. Bu zalim eyleme karşı tüm dünya birlik olmalı ve ses çıkarmalıdır. Bugün tepki göstermeyen herkes sorumlu olacak. İnsanlık bu acıyla, bu vahşetle yaşayamaz. İsrail'in insanlığa karşı suçları durdursun!" yazılı bir paylaşımda bulundu.

Al Ahli'de forma giyen milli futbolcu Merih Demiral "Ve sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma.  O, onları ancak gözlerin (dehşet içinde) bakakalacağı bir güne erteliyor." yazılı bir paylaşımda bulundu.

İlginizi Çekebilir