EURO 2032 maçları hangi statlarda oynanacak? EURO 2032'nin oynanacağı şehirler belli oldu mu? İşte o şehirler...

EURO 2032 maçları hangi statlarda oynanacak? EURO 2032'nin oynanacağı şehirler belli oldu mu? İşte o şehirler...
UEFA'nın EURO 2032'yi Türkiye ve İtalya'ya vermesinin ardından tüm gözler maçların oynanacağı statlara çevrildi. Milyonlarca futbolsever vatandaş maçların hangi statlarda oynanacağını araştırmaya başladı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ise oynanacak şehirlere ve statlara değinerek açıklamalarda bulundu. Peki EURO 2032 maçları hangi statlarda oynanacak? EURO 2032'nin oynanacağı şehirler belli oldu mu? İşte EURO 2032 maçlarının oynanacağı statlar ve şehirler...

UEFA'nın Nyon'daki merkezinde yapılan toplantıda, EURO 2032'nin Türkiye ve İtalya'ya verildiği açıklandı. Söz konusu açıklamanın yapılmasının ardından herkesin aklına " EURO 2032 maçları Türkiye'de hangi statlarda oynanacak?, EURO 2032'nin oynanacağı şehirler belli oldu mu?" sorusu geldi.  Gözler TFF Başkanı 'ye çevrilmişken açıklamalarda gecikmedi. İşte EURO 2032 maçlarının oynanacağı statlar ve şehirler...

TFF Başkanı Büyükekşi kararın ardından  "Heyecanlıyız ve gururluyuz. 10 Ekim 2023'ü tarihe not düşmek lazım. 100. yılımızı Avrupa Şampiyonası ile taçlandırdık. Türkiye ile İtalya, 2032'yi birlikte düzenlemek konusunda sunum yaptık. UEFA Yönetim Kurulu onayladı. Daha önce 5 defa aday olup bir sürü hayata geçiremediğimiz, bugün hayata geçirdiğimiz sevinçli haber çok önemli. Tüm ülkemize bu sevinçli haberi verdiğimiz için mutluyuz" ifadelerini kullandı. 

MAÇLAR HANGİ STATTA OYNANACAK?
Büyükelşi "Açılış maçı, final maçı gibi müsabakaların nerede oynanacağı henüz belli değil. Bugün konuştuğumuz şey, iki ülkenin bunu birlikte başarabilmesiydi. 10'ar şehir bildirdik. 2 yıl içinde İtalya'yla müzakereler yapacağız ve sayıyı 5'er stadyuma düşüreceğiz. Çok zorlanacağız, çok stadyumumuz var." dedi. 

 EURO 2032'NİN OYNANACAĞI ŞEHİRLER BELLİ OLDU MU?

Öte yandan TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt maçların hangi statlarda oynanacağına dair konuya "Adaylık dosyamızda 10 tane stadyum var, bunların 3 tanesi İstanbul'dan. Gerisi Anadolu'dan. 5 stadyuma indireceğiz. Ekim 2026'da açılış, kapanış maçları, kura çekim yerlerini Ekim 2026'ya kadar İtalyan arkadaşlarımızla birlikte belirleyeceğiz. Dosyamızdaki 10 stadyumdan 9'u hazır halde. Sadece Ankara Stadyumu'nu şu an yapıyoruz. Önümüzdeki 1-2 sene içerisinde o stadyumun açılacağını düşünüyoruz. Bizim bir eksiğimiz yok." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir