İmamoğlu ile Özel arasında flaş görüşme! Kurultay mesajı dikkat çekti! "Dilek tuttuk"

İmamoğlu ile Özel arasında flaş görüşme! Kurultay mesajı dikkat çekti! "Dilek tuttuk"
CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na makamında ziyaret gerçekleştirdi. 5 Kasım'da yapılacak CHP Kurultay'ına ilişkin mesajlar veren Özel, "Gelirken dilek tuttuk yolda. Dedik ki; 1 Nisan'da seçimleri kazanmış İmamoğlu'nun, CHP Genel Başkanı olarak bir kahvesini içmeyi ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı. İmamoğlu ise "Bizim ihtiyacımız olan şey, bu önümüzdeki Kurultay’da değişimdir" mesajı verdi.

CHP genel başkan adayı Özgür Özel, Saraçhane'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti. İkili burada görüşmelerin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gelirken bir dilek tuttuklarını ifade eden Özel, kurultaya ilişkin dikkatç çeken mesajlar verdi. 

"TÜRKİYE DİKKATLE İZLEDİ"

Özel, “15 Eylül günü, önümüzdeki kurultayda genel başkan adaylığı noktasındaki irademizi açıkladığımızdan beri illeri ziyaret ediyoruz. İl kongrelerine katılıyoruz. Katılamadığımız il kongrelerine de daha sonra, ‘Hayırlısı olsun’ ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. İstanbul İl Kongremize katılamamıştık. Bütün Türkiye'nin çok dikkatle izlediği bir kongreydi. Biz de çok dikkatle izledik. Biraz önce de değerlendirdik; sonuçları açısından da çok mühim. Ben, sayısal ve yarattığı Türkiye'deki psikolojik sonuçlarının dışında ortaya koyduğu profili çok önemsiyorum” dedi.

ÖZEL'DEN İSTANBUL AÇIKLAMASI

İmamoğlu ile görüşmesinden önce İstanbul İl Başkanı seçilen Özgür Çelik’i, makamında ziyaret ederek tebrik ettiğini aktaran Özel, “Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki görevini büyük bir başarıyla yapmış, takdir toplamış, 40’lı yaşlarında, yeni bir göreve talep açan ve kampanyasında da bu görevi nasıl yapacağını ve İstanbul'u, İstanbul İl Başkanlığı’nı nasıl iyi yöneteceğini anlatan bir aday seçildi. Bu, çok kıymetlidir. CHP kongrelerinden gerilim bekleyenlerin, CHP kongrelerinden farklı sonuçlar bekleyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı. Genç, dinamik bir ekip seçildi” diye konuştu. İl başkanları ziyaretleri sonrasında CHP’li belediyelere de misafir olduklarını belirten Özel, “İBB’ye ziyarette bulunmak hem aday sıfatıyla hem CHP Grup Başkanı sıfatıyla benim için de büyük bir keyif” ifadelerini kullandı.

"GELİRKEN DİLEK TUTTUK"

Beraberindeki heyetin en yaşlısının kendisi olduğunu kaydeden Özel, şunları söyledi:

“Kamuoyundaki beklentilerle uyumlu bir heyet teşkil etmiş oldu. Gelirken dilek tuttuk yolda. Ne dileyelim? Saraçhane'ye doğru yaklaşırken dedik ki, ‘1 Nisan (2024) günü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Meclis çoğunluğunu da sağlamış, bugüne kadar elini, kolunu bağlayan bütün engellerden kurtulmuş, İstanbul'u büyük bir farkla kazanmış Ekrem İmamoğlu'nun, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı olarak bir kahvesini içmeyi’ dilek olarak tuttuk. Ümit ediyoruz, 1 Nisan'da o ziyareti gerçekleştirme imkanımız olur. Biz, sizin İBB’yi aldığınız günden beri İstanbul'da yaptıklarınızı,zaman zaman Meclis’te övünerek anlattık, zaman zaman size yapılan haksızlıklara, buradaki kadrolardan aldığımız hızlı bilgilerle verdiğimiz yanıtlarda hiç mahcup olmadık. Geçtiğimiz günlerde İBB hakkında bir raporlama çalışmasını yaptığını söyleyen bir arkadaş şöyle bir şey söyledi. ‘Yarı bütçeyle iki katı iş yapmışlar. Nasıl yapmışlar; bilemedik’ dedi. Tabii bu anlamda hem sizi hem İstanbul'a vaat ettiğiniz gibi, İstanbul'u israfsız, İstanbul'u yolsuzluktan uzak, İstanbul'u İstanbul'un çıkarlarına yönelik olarak yönettiniz. Birilerini bu çok rahatsız ediyor. Ama biz biliyoruz ki, bu hem İstanbullu tarafından takdir görüyor hem de sizinle aynı partide siyaset yapan bizlerin göğsünü kabartıyor. Biz bir kez daha bütün ekibimiz adına size teşekkür ediyoruz.”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.