Gelecek Partisi Cumhur İttifakı'na mı katılıyor? Davutoğlu'ndan yeşil ışık!

Gelecek Partisi Cumhur İttifakı'na mı katılıyor? Davutoğlu'ndan yeşil ışık!
Gelecek Partisi  Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Cumhur İttifakı'nın kapısı açıktır” sözlerine yeşil ışık yaktı. Davutoğlu, "AK Parti'deki insanlar da geçmişte beraber olduğumuz insanlar. Ama nihayetinde onlar selam vermezse bile biz selam almaktan çekinmeyiz. Dolaysıyla belirli bazı konularda iş birliği için herkesle görüşürüz.” yanıtını verdi.

Genel seçimlerde CHP listesinden 10 milletvekili çıkaran Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Konya’da bir etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Cumhur İttifakı'nın kapısı açıktır” sözleri üzerine “Davet gelirse yanıtınız ne olur?” sorusuna Davutoğlu  "İyi bir aday etrafından şu veya bu parti ile anlaşabiliriz." dedi.

DAVET GELİRSE GÖRÜŞÜRÜZ

Davutoğlu Cumhur İttifakı’na katılıp katılmayacakları konusundaki sorulara şu yanıtı verdi:

“Cumhurbaşkanı İYİ Parti'yi zikrederek davet yaptı. Biz zaten Cumhur İttifakı'nın teklif ettiği siyaset modeline karşı olduğumuz için parti kurduk. Herhangi bir parti ya da lider bizimle görüşmek isterse her zaman kapımız açık ve her zaman görüşürüz. AK Parti'deki insanlar da geçmişte beraber olduğumuz insanlar. Ama nihayetinde onlar selam vermezse bile biz selam almaktan çekinmeyiz. Dolaysıyla belirli bazı konularda iş birliği için herkesle görüşürüz. İttifak meselesi ise ilke meselesidir. Yerel seçimlerde ittifak meselesinde ise her il, ilçe ve belde ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekir. İyi bir aday etrafından şu veya bu parti ile anlaşabiliriz. Ama genel ittifak konusunda ise, şu ana kadar yapılan yanlışların terkedilmesi, o yanlışların tekrarlanmayacağına dair teminat verilmesi ve sonrada bu ittifakın nereye gideceğini konuşmak gerekir”

İlginizi Çekebilir