Bitki çaylarında öldüren tehlike! Aman sakın böyle içmeyin! Hepimiz yanlış yapıyoruz

Bitki çaylarında öldüren tehlike! Aman sakın böyle içmeyin! Hepimiz yanlış yapıyoruz
Günümüzde tüketimi oldukça yaygın olan bitki çaylarıyla ilgili herkesi korkutan açıklama uzmanlardan geldi. Sık sık içtiğimiz bitki çaylarını hazırlarken yaptığımız en ufak hareket organlarımızı bitirebilir. Bu nedenle uzmanı nasıl tüketmemiz gerektiğiniz anlattı. İşte dikkat etmemiz gereken detaylar...

Kış aylarına ufak ufak girdiğimiz bugünlerde herkes hasta olmamak için bitki çaylarına daha çok yöneldi. Uzmanından ise bu çayın bilinmesi gereken püf noktalarıyla ilgili önemli uyarılar geldi. Bitki çayını demlerken yaptığımız tek bir hareket organlarımızı yok edebilir. Bizi ölüme götürebilir. İşte uzmanından bitki çayının demleme yöntemleri...

Hastalıklarımızı genellikle doğal yoldan bitki çaylarıyla yenmeye çalışıyoruz. Ama bazı ilaçlarla etkileşime geçen bitki çayları kötü sonuçlar doğurabiliyor. Uzman Türkan Özer, “Bazı bitki çaylarının ilaçlar ile etkileşimi var ve bu da ilaçların yan etkilerinin artmasına sebep olabiliyor.” dedi. 

652d2067e4bfdc024cbf59e2

YEŞİL ÇAYIN FAYDASI KADAR ZARARI DA VAR 

Posta'nın haberine göre; Yeşil çayın bir çok faydasını biliyoruz özellikle kadınlar diyet yaptıklarında yeşil çayı kullanıyorlar.Yeşil çay K vitamini bakımından oldukça zengindir fakat felçlere sebep olabiliyor, “K vitaminini bolca barındıran yeşil çay, K vitamini sayesinde kanın koyulaşmasına sebep olur. Yeşil çay, kan sulandırıcı kullananlarda pıhtılaşma yapabilir.

652d2067e4bfdc024cbf59ea

ORGANLARA ZARAR VERİYOR 

Bu pıhtılaşma sayesinde ise yeşil çay felçlere sebep olabilir. O yüzden kan sulandırıcı kullananların yeşil çay kullanmaması gerekir.  Ayrıca bitki çaylarının birbirlerine karıştırılıp içilmesi organlara büyük oranda zarar verdiği de ifade edildi. Uzmanlar "Sakın karıştırıp içmeyin! Yavaş yavaş zehirleyip organlarda hasar bırakıyor" ifadelerini kullandı. 

İlginizi Çekebilir