Dilan Polat'ın ödediği vergi ortaya çıktı!

Dilan Polat'ın ödediği vergi ortaya çıktı!
Dilan Polat ve eşi Engin Polat dolandırıcılık iddialarıyla gündemden düşmezken, ortaya ticaret vergi dökümü çıktı. Dilan Polat'ın sahibi olduğu kuyumcu dükkanının vergisi sadece 15 bin TL.

İş insanı Dilan Polat ve Engin Polat hakkında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Dolandırıcılık iddialarına ateş püsküren Dilan Polat'ın sahibi olduğu kuyumcu dükkanının 6 aylık vergi ödemesi ortaya çıktı. 6 ayda sadece 15 bin TL vergi ödenmiş. 

TİCARET DÖKÜMLERİ ORTAYA ÇIKTI

Gazeteci Seher Sultan, "eşiyle birlikte kara para akladıkları" iddia edilen Dilan Polat'ın şirketlerinden "Dilan Mücevherat"ın 6 aylık vergi ödemesinin 15 bin 535 lira olduğunu söyledi. 

Yaşadıkları lüks hayat nedeniyle haklarında pek çok iddia olan Dilan ve Engin Polat çiftiyle ilgili bir iddia da gazeteci Seher Sultan'dan geldi. Dilan Polat'ın iddiaların ardından hastaneye kaldırıldığı ve Instagram hesabını kapattığı görüldü. 

Dilan Polat, kara para aklama iddialarına "Ülkesine döviz sokan insanlarız biz. Herkes denetleniyor, rahat olun. Sen denetleniyorsan ben yüz denetleniyorum, rahat ol. Sen benim devletimi bu şekilde küçümseyemezsin, devletim herkesi denetler, kurban olduğum devlet" diyerek cevap vermişti.

DİLAN POLAT HAKKINDA İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Seher Sultan; X (eski adı Twitter) hesabından şunları paylaştı: "Dilan Polat’ın şöyle para içinde yüzüyoruz dediği şirketlerini araştırmaya devam ediyorum. Eksik yazdığım şirketleri var onları da eklemek istiyorum. Engin Polat’la birlikte kurduğu Milda Gayrimenkul şirketi bulunuyor.

Milda şirketi de çok yeni henüz. PR anlamında fazlaca şişirilmiş şirketlerin iç yüzleri vergi beyanlarından anlaşılıyor. Yarın yine vergi beyanlarını yayınlarım. Önce eksik yazdığım şirketlerini tamamlayayım.

Dilan Polat ve Sinem Sıla Doğu’nun da üzerindeki tüm şirketleri İTO’dan sorguladım. Hataya mahal vermemek için TC numaralarından kontrol ettim. Türkiye’de Dilan Polat’a ait tüm şirketleri en sağlıklı şekilde taradığımı düşünüyorum.

145

Gelelim asıl meseleye. Sabahtan beri gelen ihbarlara yetişmekte zorlandım. Şirketlerin vergi matrahları ile 130 şubeli bir yapının gelir/gider beyanları örtüşmüyor

Yine güzellik merkezlerinde müşterilere kesilen faturalardan, kozmetik şirketinde satışa kadar denetimden geçirilmesi gerekiyor. Affınıza sığınarak halkımızın yüzüne tüküren birine gereken incelemeyi başlatmanızı ilginize arz ederim

İnternette yapmış oldukları tüm kozmetik satışlarının kargo şirketi irsaliyeleriyle karşılaştırılması gerekiyor. Bu alanda da inceleme talep ederiz. Bu temel anlamda vergi kayıp/kaçak kısmı. Şahıslara dair çok ciddi suçlamalar var. Buna dair gelen ihbarları da inceliyorum.

Dilan Mücevherat ödediği vergi 15 bin TL sadece. Şirket 6 aylık vergi ödemesi. (Haziran 2022-Ocak 2023 arası) Dilan Polat bizimle dalga mı geçiyor?"

153

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.