Kimse arabasız kalmayacak, gençlere özel bu aracın fiyatı sadece 225 bin TL

Kimse arabasız kalmayacak, gençlere özel bu aracın fiyatı sadece 225 bin TL
Türkiye’de ikinci el araba fiyatları bile cep yakarken vatandaşlar ise uygun fiyatlı araca yönelmeye başladı. Vatandaşın uygun fiyatlı araçlara yönelmesi Türkiye’de küçük araçlar ve küçük elektrikli araçlara olan talebi arttırdı. Türkiye’de sadece 225 bin TL fiyatı ile dikkat çeken bir araç da piyasaya sürüldü. İşte merak edilen aracın tüm özellikleri.

Türkiye’de sadece 225 bin TL’ye araç alınması mümkün desek belki de kimse inanmayacak. Ancak bu doğru. Türkiye’de sadece 225 bin tl bandında araç almak mümkün. RKS markası ile Türkiye’de 225 bin TL’ye küçük kompakt bir araç üretiliyor. Bu küçük otomobil tıpkı Citröen Ami modeli ya da Renault Twizzy modeline benziyor. Diğer bir özelliği ise ruhsatta elektrikli otomobil olarak geçmiyor. Bu sayede motor ehliyeti olanlar da bu aracı kullanabiliyor.

CITROEN AMİ VE RENAULT TWİZZY’DEN ÇOK DAHA AVANTAJLI

RKS A1 modeline bakıldığında otomobilin rakipleri olan Citroen Ami ve Renault Twizzy’den motor ehliyeti olanlarında kullanabilmesinin avantajının yanı sıra arkaya iki, öne ise bir kişi oturarak toplam 3 kişilik kapasiteye sahip olması da rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor. Zira Citroen ve Renault gibi rakipleri sadece 2 kişilik olarak üretilmekte.

RKS A1’in en önemli avantajlarından biri de fiyatı. Vergiler dahil fiyatı ile 225 bin liradan alıcı bulabilen diğer rakiplerine göre fiyat bağlamında da oldukça avantajlı gözükmekte. Zira Citroen Ami’nin 250 bin liradan satılıyor. Ancak bu sıfır fiyatı değil. Çünkü sıfırını bulmak bir hayli zor. İkinci el ancak sıfıra yakın araç fiyatları 250 bin liradan başlangıç gösteriyor.

6 SAATTE NORMAL PRİZ İLE ŞARJ

Hızı da yine rakipleri gibi maksimum 45 – 50 km olan bu küçük otomobil, şehir için kullanım için gayet ugyun olarak karşımıza çıkıyor. Normal priz ile sadece 6 saate şarj olan RKS A1’i özellikle İstanbul gibi park sorununun sıkça yaşandığı şehirlerde çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir