Milyonların gözü bu haberde! Emeklilere Cumhuriyet Bayramı'nda 5000 TL ikramiye verilecek mi, ne zaman verilecek?

Milyonların gözü bu haberde! Emeklilere Cumhuriyet Bayramı'nda 5000 TL ikramiye verilecek mi, ne zaman verilecek?
Milyonlarca emeklinin merak ettiği Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi yakından takip ediliyor. Neredeyse tüm emekliler arama motorlarında "Emeklilere 5000 TL Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi, ne zaman verilecek" sorusuna yanıt arıyor. İşte merak edilen sorunun detayları...

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren 29 Ekim ikramiyesi arama motorlarında sık sık aratılmaya başlandı.  Özellikle emeklilerin beklediği ikramiye parası için bazı açıklamalar yapılmıştı. Peki Emeklilere 5000 TL Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi, ne zaman verilecek? İşte detaylar...

Screen Shot 2023-10-06 at 08.52.57

EMEKLİLERE 29 EKİM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Yaklaşık 17 milyon emekli Ramazan ve Kurban Bayramı'nda iki kez ikramiye alıyor. Bu yıl Cumhuriyet'in 100. Yılı dolayısıyla, üçüncü ikramiye ödenmesinin gündeme geldiği iddiaları sosyal medyada konuşuluyor.

Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının düzenleme için hazırlıklar yapılıyor.

Açıklamanın bakanlık tarafından yürütülen çalışma bittikten sonra ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulacağı tahmin ediliyor.

Screen Shot 2023-10-06 at 08.52.51

EMEKLİLERE İKRAMİYE VERİLECEK Mİ? 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, emeklilere Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi hakkında konuştu.

Dağ, "Bakanlıklarımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin Giresun İl Başkanlığı’nda ‘Şehir Buluşmaları’ toplantısında konuştu.

"ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"


Dağ, 29 Ekim’de emeklilere 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine, "Bir tarih vermek benim bulunduğum pozisyon itibarıyla doğru değil. Hangi aşamada olduğunu çok fazla bilmiyorum. Ama Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir