Bakan Göktaş duyurdu! Hesaplarınızı kontrol edin! Paralar bugün yatacak

Bakan Göktaş duyurdu! Hesaplarınızı kontrol edin! Paralar bugün yatacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın yaptığı duyuruya göre; yaşlı ve engelli aylıkları bugün hesaplara yatırılacak. Hesaplarını kontrol etmeyi unutmayın.

"Yaşlı ve engelli aylıkları ne zaman yatacak?" sorusu yanıt buldu.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Ekim ayına ilişkin 3,25 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz” dedi.   

EKİM ENGELLİ VE YAŞLI AYLIĞI HESAPLARA YATIRILACAK

Ekim ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Göktaş, yaklaşık 1,8 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapacaklarını kaydetti. Bakan Göktaş, yaklaşık 1,45 milyar TL tutarındaki engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını belirtti. Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini ifade eden Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda ekim ayına ilişkin 3,25 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına bugün itibarıyla yatırıyoruz” dedi.

 Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.  
                

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.