İsrail resmen kan akıtmaya doymuyor! Binlerce masumun olduğu bir hastaneyi daha hedef gösterdiler

İsrail resmen kan akıtmaya doymuyor! Binlerce masumun olduğu bir hastaneyi daha hedef gösterdiler
Geçtiğimiz günlerde Gazze'de yüzlerce masum sivilin olduğu hastaneyi bombalayan İsrail'in gözünü resmen kan bürüdü. Bu kez de içinde binlerce sivilin bulunduğu Kudüs Hastanesi hedef gösterildi.

7 Ekim'de başlayan İsrail-Hamas arasındaki gerginlik hala en şiddetli biçimde devam ediyor. Binlerce sivilin hayatını kaybettiği savaşta İsrail, masumları hedef alarak hastaneyi bombalamıştı. Dünya Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne düzenlenen İsrail saldırısının şokunu atlatamamışken Tel Aviv cephesinden yeni bir hamle geldi. Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'deki Kudüs Hastanesi'nin "derhal boşaltılmasını" istediği ortaya çıktı.

HASTANE KATLİAMININ ÜSTÜNDEN SADECE 3 GÜN GEÇTİ

Hastane katliamının üzerinden henüz 3 gün geçmesine rağmen İsrail'in ikinci bir hastane saldırısı düzenleyeeceğine dair iddia ortaya atıldı. Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail işgal güçlerinden Gazze'nin güneyinde yer alan Kudüs Hastanesi'nin bombalanacağı yönünde tehdit alındığı" belirtildi.

KUDÜS HASTANESİ'NDE 12 BİN KİŞİ BULUNUYOR

Açıklamada, "İsrail ordusunun, 400'den fazla hasta ile buraya sığınan 12 bin kişinin bulunduğu Kudüs Hastanesi'nin acilen boşaltılmasını istediği" kaydedildi.Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi katliamına işaret edilen açıklamada, yeni bir katliamın önüne geçmek için dünyaya acil müdahale çağrısı yapıldı. İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesine 17 Ekim'de düzenlediği saldırıda 471 kişi hayatını kaybetmiş, 28'i ağır 342 kişi yaralanmıştı.

HASTANENİN ARDINDAN OKULA DA UYARI GELDİ
BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) ise İsrail’in 5 okul için “mümkün olduğu kadar hızlı boşaltın” uyarısı yaptığını açıkladı.

Okulların tamamının Gazze Şehri’nde olduğu aktarılan açıklamada, “Bu kararı protesto etmek ve reddetmek için elimizden geleni yaptık. Ancak bu, tesislerin artık güvenli olmadığı anlamına geliyor” ifadeleri kullanıldı.

İlginizi Çekebilir