İran Dışişleri Bakanlığı: ’Aksa Tufanı, İsrail’in yenilebilir olduğunu göstermiştir’

İran Dışişleri Bakanlığı: ’Aksa Tufanı, İsrail’in yenilebilir olduğunu göstermiştir’
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu nedeniyle Filistinlileri ve Hamas’ı tebrik ederek, “Aksa Tufanı İsraillilerin yenilebilir olduğunu bir kez daha göstermiştir” açıklamasında bulundu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu nedeniyle Filistinlileri ve Hamas’ı tebrik ederek, “Aksa Tufanı İsraillilerin yenilebilir olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın İsrail’e yönelik başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu’na destek mesajı verdi. İsrail’e karşı operasyonun "kahramanca" gerçekleştiğini belirten Kenani, “Aksa Tufanı Operasyonu, işgal topraklarında işgale karşı verilen silahlı mücadelede ve direnişte yeni bir sayfa açmıştır” dedi. Kenani, Filistinlileri ve Hamas’ı başlatılan operasyon nedeniyle tebrik ederek, “Aksa Tufanı Operasyonu, İsraillilerin yenilebilir olduğunu bir kez daha göstermiştir” ifadesini kullandı. İsrail’in 2006 yılında Lübnan’da ve 2000 yılında Gazze’de direniş grupları karşısında geri çekildiğini ve yenildiğini kaydeden Kenani, İsrail’in yenilmezlik efsanesinin kırıldığını söyledi.

Kenani, “Son yıllarda Gazze’yi hedef almaya çalışan İsrail’in her seferinde gafil avlandığını ve geri çekilmek zorunda kaldığını gördük. Her askeri operasyonlarında dayanıklılıkları azaldı. Hamas’ın bu operasyonu Filistin direniş gruplarının kendilerine güvendiklerini ve işgal rejimine karşı çok yönlü özel operasyonlar gerçekleştirebildiklerini göstermiştir. Bu operasyon da Siyonistleri gafil avlamıştır" dedi.

İRAN MECLİSİNDE "KAHROLSUN İSRAİL" SLOGANLARI

Hamas’ın "Aksa Tufanı Operasyonu" sonrası İran meclisinde milletvekillileri Hamas’a destek amacıyla "Filistin’e selam olsun" ve "Kahrolsun İsrail" sloganları attı. Meclis açık oturumunda slogan atmaya başlayan milletvekilleri, meclis kürsünü önünde toplanarak Filistin’e destek mesajı verdi.

İsrail Ulusal Acil Servisi (MDA), Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu’nda en az 40 İsraillinin öldüğünü, 779 İsraillinin de yaralandığını duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.