Ermenilerden ABD'de provokasyon! Türk Büyükelçi'nin programını hedef aldılar

Ermenilerden ABD'de provokasyon! Türk Büyükelçi'nin programını hedef aldılar
Ermeni provokatörler bu kez ABD'de iş başında. Los Angeles'ta bir üniversiteye konuşmacı olarak katılan Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan'ın programını hedef alan provokatörler, Mercan'ın programını engellemeye çalıştı. Grubu dışarı çıkarmak isteyen polis ile provokatörler arasında arbede çıktı. O anlar kameralara yansıdı.

ABD'nin Los Angeles kentinde bir grup Ermeni provokatör, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan'ın programında taşkınlık çıkararak programı engellemeye çalıştı.

Los Angeles kentindeki Güney California Üniversitesinde (USC) düzenlenen ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ın konuşmacı olarak katıldığı "Türk Dış Politikasında Kamu Diplomasisinin Rolü" adlı konferansa Ermeni provokatörler gölge düşürdü. 

ERMENİ BAYRAKLARIYLA PROTESTO ETTİLER

Konferansın başlangıcında Ermenistan bayrağı taşıyan bir grup Ermeni provokatör, konferansın iptal edilmesi talebiyle protesto gerçekleştirdi. Güvenlik ve polis, Büyükelçi Mercan'a ve Azerbaycan’ın Los Angeles Başkonsolosu Ramil Gurbanov’a sözlü saldırıda bulunan provokatörleri salondan çıkardı. 

Bu kez Mercan'ın konuşma yapmak üzere kürsüye çıkmasıyla başka bir grup Ermeni protestoya başladı. 

POLİS İLE PROVOKATÖRLER ARASINDA ARBEDE ÇIKTI

Polis ve güvenliğin grubu dışarı çıkarması yaklaşık 15 dakika sürdü. Konferans boyunca dışarıda bekleyen provokatörler, gürültü yaparak programı engellemeye çalıştı. 

Yeniden binaya girmeye çalışan gruba, polis ve güvenlik müdahale etti. Taraflar arasında arbede yaşandı.

TÜRK YETKİLİLERE SALDIRDILAR

Konferansın ardından bazı Türk yetkililer ise dışarıda Ermeni provokatörlerin fiziki ve sözlü saldırısına uğradı.

İlginizi Çekebilir