Bunun adı insanlık suçu! İsrail yasaklı bombayı Gazze'de kullandı! İşte o görüntüler

Bunun adı insanlık suçu! İsrail yasaklı bombayı Gazze'de kullandı! İşte o görüntüler
İsrail ordusu, Gazze'ye cehennemi yaşatıyor. Ölü sayısı bini geçerken; İsrail, Gazze'de yasaklı beyaz fosfor bombasını kullandı.

İsrail, Gazze'yi abluka altına aldı. Ne elektrik ne su ne de yakıtın olduğu şehirde ölü sayısı ne yazık ki bini geçti. İsrail'in Gazze'de yasaklı beyaz fosfor bombasını kullandığı görüntüler ortaya çıktı. 

BEYAZ FOSFOR: KİMYASAL BİR PATLAYICI SİLAH

Fosfor bombası, beyaz fosfor adı verilen kimyasal bir madde içeren bir patlayıcı silahtır. Yangın silahı olarak beyaz fosfor, "1980 Konvansiyonel Silahlar Konvansiyonu" kapsamına girmektedir. Bu konvansiyon yangın silahlarının sivil halk üzerinde veya hava saldırılarında sivillerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde kullanılmasını yasaklamaktadır. 

FOSFOR BOMBASI ETKİLERİ

Fosfor dumanının teneffüs edilmesi ciğerlerde ani yaralar oluşmasına ve teneffüs eden kişinin havasızlıktan boğulmasına yol açmaktadır. Hemen sonraki aşamada insan vücudu içten dışa doğru yanmaktadır. Çoğu kez, beyaz fosforla yanan kişinin elbiselerinde fazla iz meydana gelmemekte, yanma reaksiyonu vücut içinden cilde kadar sürmektedir.

Beyaz fosfor insan derisi ile temas ettiğinde oldukça ciddi ve acı verici yanıklara neden olduğu için sivillere karşı kullanımı yasak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.