ABD'den İsrail’e göndermek için 2000 asker seçildi

ABD'den İsrail’e göndermek için 2000 asker seçildi
Amerikalı savunma yetkililerine göre, ABD ordusunun İsrail'i desteklemek amacıyla olası bir konuşlandırmaya hazırlanmak için yaklaşık 2000 asker seçildi.

İsrail'e destek amaçlı ABD'den 2000 asker seçildiği belirtildi. Yetkililer, bu askerlerin danışmanlık ve tıbbi destek gibi görevler alacağını söylendi.  Ayrıca bu askerlerin bir savaş görevinde görev almalarının amaçlanmadığını belirdi. 

ABD merkezli yayın organı The Wall Street Journal (WSJ) ABD'nin İsrail'e destek amacıyla 'özel seçilen' 2 bin asker göndereceğini yazdı. Askerlerin 'danışmanlık' hizmetinde bulunacağı öne sürülen haberde, "Yetkililer, askerlerin savaş görevinde bulunmayacağını açıkladı" ifadeleri yer aldı. Hatırlanacağı üzere ABD, 'İsrail'e destek' kılıfıyla Doğu Akdeniz'de iki uçak gemisini konuşlandırmış ve bölgedeki gerilimi artırmıştı.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı. Silahlı gruplar daha sonra İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı.

ABD FİLOSUNU VE ASKERLERİNİ DOĞU AKDENİZ'E YIĞIYOR

ABD, İsrail'e yapılan saldırıları bahane ederek iki uçak gemisini Doğu Akdeniz'e gönderdi. ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin,"Bölgesel caydırıcılık çabalarını desteklemek amacıyla Savunma Bakanlığının bölgedeki pozisyonunu güçlendirmek için adım attığı"
kaydedildi.

ABD Hava Kuvvetlerinin bölgedeki F-35, F-15, F-16 ve A-10 savaş uçağı filolarının artırılması yönünde de adımlar atıldığı bilgisine yer verilerek,
"ABD, gerekirse bu caydırıcılık duruşunu daha da güçlendirmek için küresel olarak güçlerini hazır bulunduruyor."
ifadesi paylaşıldı.

ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatının ise, "İsrail'e şu anda Hamas'tan gelen saldırılarla başa çıkması için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağladıklarından emin olmak"
olduğu aktarıldı.

ABD İSRAİL'E 'DANIŞMAN' KILIFIYLA 2 BİN "SEÇİLMİŞ ASKER" YOLLUYOR

ABD merkezli yayın organı The Wall Street Journal (WSJ)

ABD'nin İsrail'e destek amacıyla 'özel seçilen' 2 bin asker göndereceğini yazdı.

"SAVAŞA GİRMEYECEKLER" İDDİASI

Askerlerin 'danışmanlık' hizmetinde bulunacağı öne sürülen haberde, " Yetkililer, askerlerin savaş görevinde bulunmayacağını açıkladı" ifadeleri yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.