ABD, İsrail'e destek için asker mi gönderecek? Beyaz Saray merak edilen soruya yanıt verdi

ABD, İsrail'e destek için asker mi gönderecek? Beyaz Saray merak edilen soruya yanıt verdi
İsrail Filistin arasında yaşananlar tüm dünya tarafından endişeyle takip edilirken İsrail'den desteğini esirgemeyen ABD, İsrail'e asker göndermeyeceğini açıkladı. ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ABD'nin böyle bir planı olmadığını söyledi.

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ülkesinin İsrail'e asker desteği gönderip göndermeyeceğiyle ilgili soruya yanıt verdi.

Kirby, "ABD'nin askerlerini İsrail'e yerleştirme niyeti veya planı yok" ifadelerini kullanarak, ABD hükümetinin Hamas tarafından tutulan rehinelerin serbest bırakılmasıyla ilgili herhangi bir seçeneği ise göz ardı etmediğini belirtti.

İSRAİL’DE HAYATINI KAYBEDEN ABD’Lİ SAYISI 27’YE YÜKSELDİ

Kirby, Hamas saldırılarında hayatını kaybeden ABD vatandaşı sayısının 27 yükseldiğini ifade ederek, esir alınan ABD’lilerin sayısına ilişkin ise net bir sayı vermedi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Hamas’ın İsrail’e yönelik düzenlediği Aksa Tufanı Operasyonu’nda şu ana kadar en az 25 ABD vatandaşının hayatını kaybettiğini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir